Ésszerűbb alkalmazás-üzemeltetés a fiókirodákban
A fiókirodák általában korlátozott IT-személyzettel telepítik és védik az alkalmazásokat, üzemeltetik a technológiát és gondoskodnak a megbízható csatlakozásról. Amikor az alkalmazások nyújtása WAN-hálózaton keresztül történik, gyakori probléma a túl kicsi hálózati sávszélesség és a gyenge teljesítmény.
A HP új fiókirodai hálózati megoldása, a HP Branch Office Networking Solution olyan "kulcsrakész" hardver-, szoftver-, alkalmazás-, és csatlakozás-csomag, amely megkönnyíti a távoli helyszínekre történő szolgáltatásnyújtást. A nyílt architektúrájú megoldás konszolidálja az irodai berendezéseket és szükségtelenné teszi a helyi támogatószemélyzet fenntartását. Az integrált partnertechnológiák között szerepel az Acme Packet megoldásra épülő Avaya Aura Session Border Controller, a Citrix Netscaler VPX, a Microsoft Lync, a NetScout nGenius Integrated Agent for HP és a Riverbed Optimization System (RiOS).
Az ügyfelek most konvergálhatnak először ilyen egyszerűen többféle hálózati infrastruktúra-technológiát (LAN-t, WAN-t, egységes kommunikációt, VoIP-ot és a biztonsági megoldásokat) oly módon, hogy azokat a későbbiekben távolról is egységesen, egy felületről tudják üzemeltetni. Ez a lehetőség ésszerűsíti az alkalmazások nyújtását és fokozza a dolgozói hatékonyságot.
Az ügyfelek számára további előnyt jelent a HP hivatalos partnerei által nyújtott világszínvonalú "egykapus" értékesítés, szerviz, támogatás és felelősségvállalás.
A kritikus alkalmazások teljesítményének javítása, garantált hálózati integritás
A nem üzleti jellegű alkalmazások (pl. LinkedIn és YouTube) használata növeli a hálózati forgalmat, rontja az alkalmazásteljesítményt és a dolgozói produktivitást. Ezenkívül egyes alkalmazások külső szolgáltatásokat vagy kártékony tartalmat hordozó programokat tartalmazhatnak. A vállalatoknál általában nehéz a szervezet minden szintjén érvényesíteni az ilyen alkalmazások hozzáférésének és használatának szabályait.
Az új HP Application Digital Vaccine (AppDV) szolgáltatás speciálisan kialakított szűrőket biztosít a HP TippingPoint behatolásmegelőző rendszernek, amelyekkel aztán egyszerűen szabályozható a nem üzleti jellegű alkalmazások hozzáférése és használata. A granuláris funkcionalitásnak köszönhetően az ügyfél teljes webhelyek vagy webhely-elemek (pl. a videóletöltés) elérését is letilthatja a biztonsági kockázat csökkentése és a hálózati teljesítmény szinten tartása érdekében.
Az alkalmazásfelügyelet folyamatának egyszerűsítésével a HP segít a szervezetnek megőrizni a hálózat integritását és biztosítani a kritikus vállalati alkalmazások és rendszerszolgáltatások folyamatos, egyenletes színvonalú elérését.
Az alkalmazásteljesítmény gyorsítása, a szolgáltatói hatékonyság növelése
Ha az alkalmazásszolgáltatások nyújtása "ipari" méretekben történik, a szolgáltatónak minden CPU-ra, milimásodpercre, wattra, forintra és négyzetméterre oda kell figyelnie, hogy versenyelőnyt tudjon elérni a piacon.
Az új HP ProLiant SL6500 Scalable System egységes, moduláris architektúrája egy node-tól több ezerig node-ig skálázható, rendkívül energiahatékony és akár 1 teraflop teljesítmény elérését teszi lehetővé rack-egységenként. A szabványos platform testre szabható és az adott alkalmazás (pl. HPC, webszolgáltatások, számítási felhő, hosting) igényei szerint összehangolható a HP ProLiant SL390s G7 és HP ProLiant SL170s G6 szerverekkel.
A 4U magas rekesz vegyesen telepíthető számítási, tároló és grafikus gyorsító node-jaival a szolgáltató egy rendszerplatformon többféle alkalmazásszolgáltatást futtathat. Ha a cég növekszik, új node-ok csatlakoztatásával, egyszerűen újabb alkalmazásokat és szolgáltatásokat adhat hozzá a rendszerhez. Az egyes node-ok eltávolítása sem igényli a rendszer leállítását.
HP POD-Works
A HP azoknak a szolgáltatóknak dolgozta ki a világ első HP POD "összeszerelő"-megoldását, a HP POD-Works-t, akik gyorsan szeretnék bővíteni adatközpont-kapacitásukat. A HP POD 37 százalékkal energiahatékonyabb és 45 százalékkal olcsóbb a hagyományos adatközpontoknál. Az új POD-Works akár 88 százalékkal is csökkentheti az önálló IT-környezet telepítéséhez szükséges időt a hagyományos adatközpont-kiépítési folyamathoz képest.*
* A megvalósítási idő 88%-os csökkenését úgy számítottuk ki, hogy összehasonlítottuk a POD összeállításának, tesztelésének és szállításának időigényét egy hagyományos adatközpont átlagos kiépítési idejével.